Про проект
11 березня 2018 року виповнилося 200 років від часу публікації «Франкенштейна» Мері Шелі - роману, з якого світ довідався про містичного монстра, образ якого сьогодні впізнають у всіх куточках світу.
Роман Мері Шелі

Роман розповідає про молодого студента-науковця, Віктора, який внаслідок загадкового наукового експерименту створює гротескну, але чутливу істоту.

Віктор Франкенштейн переконаний в тому, що саме в електричному струмі знаходиться секрет життя.

За сюжетом він використовує електричний розряд блискавки для реанімації живої істоти, сформованої з частин людського тіла. Ця ідея була вигадана письменницею в руслі тогочасних пошуків сутності електричного струму.
Наукові експерименти, що лягли в основу роману

Дивовижно, але навіть в ті часи, фантастична історія мала реальне наукове підґрунтя. Хірург Луїджі Гальвані з Болонського університету спостерігав, як статичний струм викликає схожі до природних спазми у м'язах жаб'ячих лапок. Результати свого дослідження він опублікував 1791-го під назвою «Гальванізм», здобувши славу «майстра жаб'ячого танцю».

Племінник Гальвані, Джованні Алдіні, професор фізики Болонського університету, займався аналогічними експериментами, але вже на більших тваринах. Крім того, ще й їздив Європою, демонструючи їх публіці.
Людину зроблять безсмертною?

На сьогодні досягнення в галузі медицини, що стосуються трансплантантів, штучних кінцівок, а також 3D-друку й біоніки, дають змогу ще більше наблизити фантастику до реальності.
Роздивіться постер та переконайтесь в цьому особисто. Велика вірогідність того, що за наступні 10 років неймовірна фантазія цілком може стати ймовірною реальністю.